RĪGAS DOMA ZĒNU KORIS

Dibināts 1950. gadā.
Līdzās sniegumam labdarības akcijās un priekšnesumiem daudzām Latvijā oficiālās vizītēs esošām amatpersonām ( to vidū minami ASV, Somijas, Uzbekijas, Ukrainas un Turcijas prezidenti, Velsas princis Čārlzs, Apvienotās Karalistes karaliene Viņas Majestāte Elizabete II u.c.), regulāri notiek kora koncerti ne tikai visas Latvijas vadošajās koncertzālēs un baznīcās, bet arī daudzās jo daudzās pasaules valstīs. Koris pabijis Beļģijā, Nīderlandē, Vācijā, Francijā, Šveicē, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Amerikā, Kanādā, Japānā u.c.
Gada balvu par labāko mūzikas ierakstu Rīgas Doma zēnu koris jau saņēmis divreiz . Arī 2009.gadā zēnu koris bija izvirzīts mūzikas ierakstu balvai akadēmiskās mūzikas nominācijā par ierakstu J. S. Bahs „Choral motets and organ solo”, bet 2011. gadā –par ierakstu „Ave Maria”.
Rīgas Doma zēnu koris Latvijas koru saimē ir viens no visaktīvāk koncertējošiem kolektīviem, kura devums ir novērtēts ar
 Lielo Mūzikas balvu – nopietnāko apbalvojumu mūzikā mūsu valstī. 2009.gadā Rīgas Doma zēnu koris tika vēlreiz nominēts šai godpilnajai balvai. Šoreiz – par J. S. Baha „Ziemassvētku Oratorijas” interpretāciju 2008.gada 30. un 31. decembra koncertu sniegumā. Bet Artura Onegēra oratorijas “Žanna d’Arka uz sārta” uzvedums (notika 2009.g. 28. augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcā), ko rīkoja Valsts akadēmiskais koris “Latvija” , nominēts  LMB Gada uzveduma kategorijā. Uzvedumā piedalījās arī Doma zēnu koris. Arī 2013. gadā nominētajā koncertuzvedumā „Dauka” nozīmīgu ieguldījumu sniedz Doma zēnu koris.
 Klajā nākuši 22 Rīgas Doma zēnu kora solo ieraksts kompaktdisku formātā.
Vairāk kā ceturtdaļgadsimtu Rīgas Doma zēnu kori vadīja Jānis Erenštreits, kura  darbība saistīta ar nozīmīgu devumu Latvijas kultūrizglītībā - zēnu kora kustības veidošanu Latvijā, zēnu kora dziedāšanas tradīciju kopšanu un uzturēšanu, jauna izglītības modeļa - Rīgas Doma kora skolas (1994.) izveidošanu Latvijā.
 Kopš 1998. gada kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Mārtiņš Klišāns. Patlaban koris piedalās vairākos Latvijas Nacionālās operas iestudējumos: Džakomo Pučīni operā „Toska”, Pētera Čaikovska operā „Pīķa dāma”, Žorža Bizē operā „Karmena”, arī 2013. gadā iestudētajā Bendžamina Britena bērnu operā „Mazais skursteņslauķis”.
 Katru gadu koris ar solo programmu piedalās festivālos Lieldienu mūzika, Starptautiskais Senās mūzikas festivāls  un Eiropas Ziemassvētki Latvijā.
Regulāri ir kora koncertceļojumi pa Japānu un Vāciju, tāpat kā dalība Starptautiskos festivālos, kormūzikas simpozijos: ASV, Itālijā, Francijā, Zviedrijā, Šveicē u.c.
  2010. g. koncertceļojuma laikā pa ASV  koris uzstājās Baltajā namā un saņēma ASV prezidenta Baraka Obamas un viņa kundzes rokasspiedienus, pateicību par kora izcilo sniegumu un laba vēlējumus.



2011.g. iezīmējies ar dalību nopietnos mūzikas pasākumos: VII Kremerata Baltica festivālā Siguldā, Senās un Garīgās Mūzikas festivālos Rīgā, Schwäbisch
Gmünd festivālā Vācijā. 
Ik gadu tiek iestudēti nopietni skaņdarbi korim, solistiem, orķestrim:
M. Korrete „Laudate Dominum”,A. Vivaldi „Gloria”, F. Durante „Magnificat”,
 G. F. Hendelis „Dettingen Te Deum” (2011.);
Š. Guno „Svētās Cecīlijas Mesa”, Dž. Raters „Glorija”, J. S. Bahs „Jāņa pasija” un
G. F. Hendelis ”Mesija” (2012.), V. A. Mocatrs „Vesperes”(2013.)


Kora pēdējo gadu koncertceļojumi



2018 - Japāna
2017 - Lielbritānija, Igaunija
2015 - Lietuva, Somija,Vācija
2014 – Čehija, Igaunija, Polija
2012 – Vācija
2011 – Vācija
2010 - ASV
2009 – Luksemburga, Šveice, Zviedrija
2008 – Somija, Igaunija, Japāna
2007 – Krievija (Maskava), Igaunija
2006 - Francija
2005 – Itālija, Francija
2004 – Čehija, Japāna
2002 –ASV, Somija, Igaunija
2001 – Šveice
2000 – ASV
1999 – Japāna
1998 – Somija, Norvēģija, Zviedrija, Krievija, Lielbritānija
1997 – Krievija, Vācija, Nīderlande, Francija
1996 – Vācija, Francija
1995 – ASV, Japāna, Kanāda
1994 – Beļģija, Francija, Nīdelande, Vācija, Andora
1993 – Zviedrija
1992 – Vācija, Nīderlande, ASV, Kanāda
1991 – Zviedrija, Norvēģija
1988 – Beļģija, Nīderlande, Vācija, Francija


MĀRTIŅŠ KLIŠĀNS
Viens no redzamākajiem Latvijas diriģentiem, kas aktīvi koncertē ar vairākiem kolektīviem. Dzimis1967.gadā. Beidzis Em. Dārziņa speciālo mūzikas vidusskolu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas kordiriģēšanas nodaļu pie prof. Imanta Kokara. Papildinājis vokālās iemaņas Štutgartes Baha Akadēmijā pie prof. Brjūsa Ābela (Bruce Abel). Dziedājis Rīgas Vokālajā Grupā un kamerkorī Ave Sol. Kā vokālists piedalījies vairāku baroka laika operu un oratoriju atskaņojumos, to vidū
G. F. Hendeļa Mesijā, J. S. Baha Ziemassvētku oratorijā, H. Pērsela operās Feju karaliene un Didona un Enejs. Par pēdējo kopā ar radošo grupu saņēmis Lielo Mūzikas Balvu. 2009. gadā saņēmis Maģistra grādu Latvijas Mūzikas Akadēmijas diriģēšanas nodaļā. Strādā par lektoru JVLMA.

M. Klišāns darbojies kā Latvijas Universitātes jauktā kora Juventus, Starptautisko konkursu laureāta – kamerkora Sacrum un jauktā kora Beverīna diriģents. Pašlaik ir Cēsu rajona koru virsdiriģents un jauktā kora Valmiera diriģents. Latvijas skolu jaunatnes IX dziesmu svētku virsdiriģents. Ievēlēts par XXIV un XXV Vispārējo latviešu dziesmu svētku virsdiriģentu.

2004. gada jūlijā piedalījies kā viesdiriģents Americafest - Zēnu un vīru koru pasaules festivālā Čehijā, pēdējos gados ir Starptautisku koru konkursu žūrijas loceklis.

Kopš 1998.gada Mārtiņš Klišāns ir Rīgas Doma zēnu kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Astoņpadsmit pēdējie Rīgas Doma zēnu kora CD ieraksti veikti M. Klišāna vadībā. Tieši M. Klišāna darbības laikā Rīgas Doma zēnu korim tiek piešķirta Lielā Mūzikas Balva, koris tiek tai nominēts vairākkārt, tāpat kā kora ieraksti tiek nominēti Gada ierakstu balvai.

Jaunākie Rīgas Doma zēnu kora mūzikas ieraksti CD formātā kora mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā
skatīt šeit ...

Rīgas Doma zēnu kora radošās darbības pārskats 2015.Kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Mārtiņš Klišāns
skatīt šeit ...

Mārtiņa Klišāna radošās darbības svarīgākie pasākumi ar Rīgas Doma zēnu kori Latvijā un ārpus tās robežām 2010.-2015
skatīt šeit ...